BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Mažmožiai

Ak, kaip noriu, kad būtų vasara. Vienas labiausiai jaudinančių vaizdinių man - miegantis miestas vasaros naktimis, kuomet nusileidžia saulė, dangus nusidažo skaisčiai raudonai ir kelias valandas vyksta stebuklai. Oras įelektrintas, viskas persigėrę aistra, peržydėjusių ievų kvapas smelkiasi po oda, o kartais plyksteli žaibas ir prasideda audra, nuplaudama įkaitusį asfaltą. Dar vėliau pirmosios mašinos pradeda sukti ratus apie apsnūdusį city, dar nemigę lėbautojai ieško kelių į namus, apkvaitę meilužiai išslenka iš guolių ar jaukiai apsiverčia ant kito šono, katinai pasirąžo, kažkur girdi pirmuosius žadintuvus, bet žinai, kad nereikia niekur skubėti.

Kaip pasiilgau tylos ir buvimo vienumoje, kaip sunku, kai kažkas nekviestas įsibrauna ir išblaško mintis. Net skauda. Ak.

Užmesk akį http://www.youtube.com/watch?v=t7rFAHCaB8o

Rodyk draugams

The Life Goes On

“Pavasarį kurkia ir plėšosi varlės, pavasarį trūksta vitaminų ir retkarčiais norisi nusišaut, pavasarį stovi su portfeliu prie lango, autobusai važiuoja tolyn pro mokyklą, mirkčioja žaliom ir raudonom švieselėm, ir tau kažko pasiutusiai maudžia širdį”.

(S. Šaltenis “Riešutų Duona”)

Koks gražus šviesus rytas namie (na taip, man 13val. savaitgalį dar rytas). Ir nesvarbu, kad tiek daug dabar pasikeis. Svarbu, kad kažkas išsivaduos, kažkas atsigaus, o gal sugebės viską pradėti iš naujo. Svarbu į viską žiūrėti ramiai ir mokėti priimti pokyčius suvokiant, kad ne taip jau viskas ir blogai.
Groja Air, Fever Ray, ir Moloko.

Rodyk draugams

btw

‘A woman may very well form a friendship with a man, but for this to endure, it must be assisted by a little physical antipathy.’
F. Nietzsche

Skaitinėju various quotes, šita užkliuvo ir patiko.

Blondie - Rapture

Rodyk draugams

The Time Is Now

Gavau gerą gurkšnį gaivaus oro, kurio man taip trūko. Puikiausia naktis ir dar puikesnis rytas. Beprotiškai skaisti saulė ir velniškai gražūs žmonės. Ne tie, kur aplink. Mes gražūs. Grožis ir geismas. Nemoku žodžiais apsakyti savo palaimos.

“O seksas… seksas yra galinga jėga. Kai esi gyvas ir sotus - tai esminis instinktas. Bet koks santykis tarp vyro ir moters yra seksas. Meilė?.. Abejoju. Yra gamta plius šiek tiek literatūros. (U. Barauskaitė)

Velvet Underground - Take a Walk on the Wild Side

Rodyk draugams

Penktadienis namie

Pasimelsk už aistringus žmones, uždarytus narvelyje.
(čia šiaip tokia mintelė sukasi galvoje recently)

Taip jau išeina, kad šiandien niekur neinu, o taip nėra buvę oho, kaip ilgai. Užtat galiu leisti sau skaitinėti, žiūrinėti, atradinėti. Tokia veikla man, žmogui, kuriam būtina nuolat atrasti kažką naujo (pradedant muzika, baigiant madom), itin maloni. Juolab, kad pastaruoju metu, kai kasdien esu užimta nuo ankstaus ryto iki vakaro, o grįžus po darbų susisuku į embrioną ir ilsiuos, tokie vakarai pasidarė prabanga. At least, tie darbai, kurie atima visą mano laiką, pagaliau mane velniškai džiugina.

http://www.youtube.com/watch?v=z4GY8oWlpuo
http://www.myspace.com/yonderboi

Skaniausias pastarųjų dienų atradimas - vengrų kompozitorius Yonderboi. Seniai buvau girdėjusi kažką tokio šviežio ir gryno. Ačiū need2talk už parodymą. Jau tikrai laikas įsigyti gerą garso sistemą, kad galėčiau padoriau mėgautis visokiu gėriu.
O šiaip kartais pasigendu žmonėse noro surasti, suprasti, išmokti, sužinoti. Plėsti akiratį. Man tai gyvybiškai svarbu. Vėl ir vėl ir vėl.

Rodyk draugams

Skaitiniai ir balti šunys

” Tvarkoj. Mano akys - žiūronai, pro kuriuos žiūrima atvirkščiai. Pasaulis nutolsta ir išryškėja. Aš galiu priversti akmenį dainuoti apie pavasarį. Galiu paliepti tulpėms skambinti gregorianišką prisikėlimą. Ir tegul ant dangorėžio stogo, mėnuliui šviečiant, stovi šventasis Antanas ir žegnojasi, nes lietuviškąją paskenduolę jam atveda du nusižeminę kaukai, apiplyšę ir besišypsą. “Šventasis Antanai, padovanok mudviem kelnytes, juk tu šventasis.” Ir tegul Stevenso tavernoje susirenka mano vaikystės draugai: mergaitė, ji liepė man šlapintis į medinį puodelį, mes žaidėme svečius, kurie geria arbatą; vaikinukas, su kuriuo daužėme telegrafo stulpus. Visos mano mylimosios, jas atves trys vyriausios haremo žmonos: Jonė, Ženia, Elena.
Ir Kristus. Mes pagarbiai Jį sutiksime. Atsiklaupsime ir bučiuosime Jo rūbo kraštą. Ir Stevens visiems įpils brangiausiojo scotch, žinodamas, kad butelys neištuštės. Ir sugiedosime giesmę. Apie vaikystę, gyvenimą, mirtį. Ir Kristus iššauks savo konkurentą Buddhą. “Labai gerai”, prašneks Buddha. “Esu laisva ir išmokslinta dvasia. Tu esi Dievo Sūnus. Ir aš išgersiu su Tavimi, nors už tai mane kankins košmarai nirvanoje.” Ir Kristus palies delnu Buddhos kaktą ir tars. “Ne, jie tavęs nekankins. Ilsėsies ramybėje, Buddha.” Ir Kristus tarnaus Buddhai, kaip anksčiau prašnekusiam. “

” Ir pelkės būna gražios. Kai ryto saulė supasi ant eglyno keteros. Kai iš balų atošvaistinės strėlės skrenda į gilų dangų, strėles svaido besilinksminančios pelkių vėlės. Kai ant pakraštinių kupstų linguoja asteniškos ramunės, sergančios mergaitės, kurios sveiksta pavasarį. Kai pempių sparnų mirgėjimas priverčia užšokti ant palangės, tabaluoti kojomis ir švilpauti. Kai manevrinis garvežys ūkauja, lyg vaikas žaidžiąs slapukais, ir bažnyčios varpai kybo čia pat, ant telegrafo stulpų, ir skamba nematomi. Dūžiai krinta į žaliuojančią žemę, ir žemė garuoja. “

Popietėmis, kai grįžtu iš paskaitų ir ruošiuosi vakariniams mokslas, geriu žalią arbatą ir skaitau Škėmą. Dažniausiai saulė spigina pro langą (mes neturim užuolaidų ir neturėsim), visas pastatas klykia bepročių balsais, o aš skaitau ir gėriuosi. O vakar naktį pradėjau skaityti G. G. Markeso “Šimtas metų vienatvės”, nes vienas žmogus nutarė mane edukuoti ir liepė perskaityti knygas, kurias, jo nuomone, perskaityti tiesiog reikia. Labai laiku.

Beje, pasirodo, kad balti šunys iš sapnų ne visada atneša, tai, kas žadama. Taip taip, aš gi netikiu, bet norėjau tikėti. Net visai gėda. Cha.

Kings of Leon - Milk

Rodyk draugams